Aikido- tradycyjna japońska sztuka walki

Aikido- tradycyjna japońska sztuka walki

Aikido to dynamiczna i tradycyjna, japońska sztuka walki opracowana przez Morihei Ueshiba. Poprzez swoje zaangażowanie w sztuki walki z czasem stworzył on swoją własną sztukę I nazwał ją Aikido, “droga “do “harmonii “ z “naturą“. Uczniowie usiłują w    Studenci starają się pełna wykorzystać swój potencjał poprzez uwarunkowania fizyczne i psychiczne, jak również przez rozwój technik i form, zwanych Kata.

Ostatecznym celem, często określany jako “ruchome Zen”,  jest osobista przemiana. Jednakże cel Dojo jest praktyczny. Powtórzenia i ciężka praca są niezbędne do opanowania podstaw treningu.
“To nie jest czysta teoria”, powiedział O Sensei: “trzeba ją praktykować”

Ismail Hasan Sensei
Ismail Hasan Sensei rozpoczął treningi Aikido w 1977 roku w północnym Londynie. Po osiągnięciu drugiego Dana przeniósł się do USA w 1985 roku, aby trenować z TK Chiba Sensei 8 Dan, glównym nauczycielem San Diego Aikikai i bezpośrednim uczniem Morihei Ueshiby, założyciela aikido.
W 1988 roku został glównym instruktorem  Południowo-zachodniego Aikikai i stał się odpowiedzialny za dojo w Albuquerque i Santa Fe, w Nowym Meksyku. Wznowił on  treningi z TK Chiba Sensei jako Uchi Deshi w 1990 roku, aż do powrotu do Londynu w 1993 roku. Osiągnął stopień 4 dan w aikido i został dyplomowany jako starszy nauczyciel. Uzyskał również 3 dan w Muso Shinden Ryu Iaido pod nadzorem świętej pamięci Takeshi Mitsuzuka Shihan (Mitsuzuka Sensei był Uchi Deshi dla Hakudo Nakayama Sensei).

Aikido of London
Szkoła Aikido of London  została założona przez Ismaila Hasan Sensei w Acton w zachodnim Londynie, w 1994 roku. Poprzez przeprowadzkami do Swiss Cottage i Old Street w Islington, liczba członków w ostatnich latach stopniowo wzrastała.Ostatecznie dojo przeniosło się do ekscytującego nowego domu na Bloomsbury w londyńskiej dzielnicy West End w 2011. Dostępne szkolenia są z Aikido, broń Aikido (bokken i jyo) i Iaido. Oprócz tygodniowego harmonogramu organizowane są coroczne seminaria, które odbywają się w centrum Londynu. Biorą w nich udział przyjezdni  z USA, Francji, Rosji i Grecji.

Zajęcia są otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Na szkolenie można się zapisywać drogą elektroniczną poprzez kontakt z Dojo na info@aikidooflondon.com.  Dostępne są też obniżone stawki uniwersyteckie  i młodzieżowe (poniżej 21 roku życia).

Dojo Address

Haverstock School, 24 Haverstock Hill
London NW3 2LP

Directions

Click to open a larger map

Aikido Courses

Nov
7
Tue
2017
7:00 pm Beginners Course
Beginners Course
Nov 7 @ 7:00 pm – Nov 28 @ 8:00 pm
Beginners Course @ Aikido of London
Introduction to Aikido – Next course from November 7th to 28th Tuesday, 7-8pm Aikido Beginners is a short course for those wishing to try Aikido for the first time or for those who would like to return to training[...]